Kredyt gotówkowy – od myśli do czynów

Sytuacja gospodarcza w naszym kraju nie zawsze pozwala jej mieszkańcom na swobodne zarządzanie swoim domowym budżetem. Większość rodzin zmaga się z trudnościami, jakie stawiają przed nimi polskie realia. Życie każdego z małżeństw opiera się na kredytach. Niezależnie od tego, czy jest to kredyt hipoteczny, gotówkowy czy tak zwany szybki kredyt – celem zazwyczaj jest przedmiot, na którego zakup nie stać pary za gotówkę. W takiej sytuacji jednym z najbardziej rozsądnych rozwiązań wydaje się być zastrzyk gotówki uzyskany w jednym z banków.

Formalności kredytowe, jakie trzeba spełnić do uzyskania zapomogi finansowej, nie są zbyt wygórowane. O ile w przypadku kredytu mieszkaniowego wymaga się mnóstwa dokumentów, a cały proces oczekiwania na zgodę jest niezwykle długi, tak w przypadku pożyczki wszystko trwa znacznie krócej i wymaga jedynie dowodu osobistego oraz zaświadczenia o dochodach. W przypadku, kiedy kredyt gotówkowy nie opiewa na zbyt wysoką kwotę, w zupełności wystarczy samo zaświadczenie. Należy jednak zachować ostrożność przy składaniu takiego oświadczenia, gdyż zdarza się, że banki weryfikują prawdomówność swoich klientów poprzez bezpośredni kontakt z pracodawcą lub oddziałem księgowości w firmie, w której zatrudniony jest potencjalny kredytobiorca. W zależności od wysokości kwoty, wniosek o przyznanie kredytu może być rozpatrzony w kilka dni, jednak coraz częściej zdarza się, że – idąc na rękę klientom poprzez wszelkie udogodnienia – rozpatrywany jest on w dniu jego złożenia w placówce banku. Przed podjęciem decyzji bank sprawdza także historię kredytobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej, zatem warto zadbać o to, by przyczyniła się ona do pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Wpływ na to ma historia uprzednich kredytów, zwłaszcza jego terminowa spłata. W przypadku jakichkolwiek opóźnień w spłatach, BIK poinformuje o tym bank.

Kredyt a regulacje prawne

Prawo konsumenckie stwarza pewien rodzaj ochrony dla klientów, którzy decydują się zaciągnąć kredyt w którymkolwiek z banków. Ustawa o kredycie konsumenckim zapewnia, że każdy ma prawo odstąpić od kredytu w ciągu 14 dni bez ponoszenia z tego tytułu żadnych konsekwencji. Prawo to zakłada też, że kredytobiorca ma prawo do szybszej spłaty zapożyczonej kwoty bez ponoszenia z tej okazji żadnych dodatkowych kosztów. W zaistniałej sytuacji ubezpieczenie czy prowizja powinny zostać zwrócone klientowi adekwatnie do niewykorzystanego okresu.

Oprocentowanie kredytu

Pożyczka gotówkowa może wynieść nawet do 150 tysięcy złotych, a za maksymalny czas spłaty kredytu ustalono dziesięć lat. Przed podjęciem decyzji o banku, z którego oferty chcemy korzystać, warto sprawdzić warunku, które udziela każdy z nich. Największe różnice znajdują się w oprocentowaniu kredytu, prowizji od rozpatrzenia wniosku, a także wysokością ubezpieczenia na życie, a czasem także w przypadku utraty pracy. Warto podkreślić, że warunki udzielane przez banki są o wiele korzystniejsze niż przez placówki poza bankowe, takie jak punkty, w których można w 15 minut uzyskać tak zwaną chwilówkę. Szybkie pożyczki charakteryzują się wysokim oprocentowaniem, co wiąże się bezpośrednio z wysokimi kosztami całkowitej pożyczki, a także z trudnościami z jego spłatą w wyznaczonym terminie. Niejednokrotnie okazuje się, że skorzystanie z innej oferty banku może przyczynić się do zmniejszenia kosztów udzielanego kredytu. Do takich usług należą na przykład założenie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego lub wyrobienie karty kredytowej.

Add ping

URL dla trackbacków : http://gdzie-po-kredyt.pl/index.php?trackback/4

Haut de page