Jak ochronic sie przed nieuczciwymi kredytami gotowkowymi?

Rynek kredytowy to narzędzie, które można potraktować albo pozytywnie, albo negatywnie. Trzeba jednak powiedzieć, że w sektorze parabankowym zachodzi dalej wiele nieporozumień pod względem podpisywania umów. Potencjalny pożyczkobiorca musi pilnować solidnie swoich interesów, inaczej narazi się na potężne finansowe straty, a w dalszej perspektywie, nawet na bankructwo. Jak zatem chronić się przed nieuczciwymi kredytami gotówkowymi?
Znacznie więcej nieuczciwych kredytów występuje w sektorze parabankowym. Sektora parabankowego w nowoczesnej gospodarce nie nie monitoruje Komisja Nadzoru Finansowego ani tym bardziej Narodowy Bank Polski. Przydatne będą dodatkowe informacje na ten temat. Najczęstsze problemy z kredytami gotówkowymi występują podczas podpisywania umowy. Klienci zazwyczaj źle oceniają rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, a później spłacają niesamowicie duże raty. Nie wydłużaj także przesadnie okresu kredytowania, ponieważ im więcej miesięcy spłacasz zobowiązanie, tym droższe się staje z punktu widzenia twojego gospodarstwa domowego. Nie zgadzaj się poza tym na opłaty przygotowawcze, które nie zapewnią ci gotówki. Wiele parabanków, szczególnie nieuczciwych stosuje praktykę pobierania opłat za analizę wniosku czy prośby klienta. Po pobraniu takiej opłaty klient wystawia się na widzimisię doradcy finansowego i często wnioski są odrzucane, a klient traci własne pieniądze. Uważaj także na dojazd doradcy finansowego z gotówką, na niesprawdzone firmy pożyczkowe z zagranicy czy pożyczki internetowe. Nigdy też nie zaciągaj kredytów gotówkowych w pośpiechu. To właśnie desperacja jest największą przyczyną bankructw współczesnych gospodarstw domowych. Po obecnych zmianach przepisów pożyczkobiorca może zabrać umowę kredytową do domu i ją spokojnie przeczytać, poddać dokładniejszej analizie, a później wrócić do banku lub parabanku z odpowiednimi wnioskami. Nie zapominaj o podstawowych prawach konsumenta. Podpisanie umowy kredytowej z błędem też nie zagraża ci za bardzo. Umowę bowiem możesz rozwiązać w przeciągu czternastu dni, bez jakichkolwiek konsekwencji.
Porady zawarte w artykule ochronią cię solidnie przed nieuczciwymi zobowiązaniami. Uważaj na stosunek kredytów do uzyskiwanych dochodów w gospodarstwie domowym.

Add ping

URL dla trackbacków : http://gdzie-po-kredyt.pl/index.php?trackback/5

Haut de page