Jak znaleźć odpowiedni kredyt?

W dzisiejszych czasach, kiedy to praktycznie każdy ma dostęp do różnego rodzaju mediów, nikogo już chyba nie dziwi cała lawina różnego rodzaju reklam, w tym także i takich, które oferują zaciągnięcie różnego rodzaju kredytów, pożyczek i tym podobnych rzeczy. Reklamy takie można zresztą spotkać praktycznie wszędzie; w radiu,w internecie, w telewizji,w prasie, w postaci plakatów, bilbordów, ulotek i wielu, wielu innych ośników reklamowych. Dlatego też, jeżeli ktoś będzie zainteresowany zaciągnięciem kredytu gotówkowego, z całą pewnością nie powinien mieć problemu z tym, żeby znaleźć jakąś firmę albo instytucję finansową, do której będzie można się z takim zapytaniem udać. Oczywiście zupełnie odrębną rzeczą jest znalezienie dobrej oferty, jednak jest to w tym momencie zupełnie inna rzecz, ponieważ wymaga ona odpowiedniego skupienia oraz analizy ofert kredytowych.

Generalnie rzecz ujmując, są trzy, najbardziej podstawowe drogi prowadzące do zaciągnięcia kredytów gotówkowych. Po pierwsze są to oczywiście banki – jest to zresztą chyba pierwsza opcja, która potencjalnemu kredytobiorcy przyjdzie do głowy. Banków jest wiele, każdy z nich ma w swojej ofercie kredyty gotówkowe i różne oferty z nimi związane. Co więcej, z racji bardzo dużej konkurencji w tejże branży, wiele banków oferuje swoim obecnym, jak i przyszłym klientom naprawdę dogodne warunki zaciągania kredytów tego typu.

Drugą bardzo popularną drogą prowadzącą do zaciągnięcia kredytu są nie tyle banki, co różnego rodzaju (coraz popularniejsze zresztą) Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo – Kredytowe (SKOKi). Mają one z reguły odrobinę mniejsze wymagania aniżeli banki w stosunku do kredytobiorców, jednakże SKOKi z reguły nie mogą zaoferować klientom aż tak dogodnych warunków.

Trzecią drogą do kredytu gotówkowego są różnego rodzaju prywatne firmy zajmujące się pozabankowych udzielaniem kredytów i pożyczek. One również, podobnie jak SKOKi, stały się popularne i uzyskały stosunkowo niemały udział w rynku kredytów. Przede wszystkim oferty takie skierowane są do osób, którym banki lub SKOKi odmówiły udzielenia kredytu, co mogło mieć różne przyczyny. Dostępność kredytów w takich firmach jest naprawdę spora, jednakże najczęściej równa się to znacznie wyższym kosztom takich kredytów (zarówno pod kątem odsetek, jak i prowizji).

Add ping

URL dla trackbacków : http://gdzie-po-kredyt.pl/index.php?trackback/10

Haut de page