Wady i zalety kredytu hipotecznego

Dla osób które niedawno założyły rodzinę na pierwszym miejscu listy priorytetów jest oczywiście kupno mieszkania. Większości Polaków najzwyczajniej w świecie nie stać na kupno mieszkania bądź budowę domu z własnych środków. Z pewnością zastanawiamy się w takiej sytuacji również nad wynajmem mieszkania jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, ze w dłuższej perspektywie czasowej zapłacimy zdecydowanie więcej za wynajem niż wynosi całkowita wartość mieszkania. W właśnie z tego względu nie chcemy przez cale życie płacić za coś co nigdy nie będzie nasze. A zatem najlepszym rozwiązaniem będzie kredyt hipoteczny.

Co to jest kredyt hipoteczny

Główna istota kredytu sprowadza się oczywiście do uzyskania określonych środków finansowych w oparciu o hipotekę czyli inaczej zastaw danej nieruchomości. W przypadku takiego kredytu brak zdolności kredytowej na którymkolwiek etapie spłacania pożyczki skutkuje przejęciem naszej nieruchomości przez bank. W większości przypadków tego rodzaju kredyty udostępniane są przede wszystkim ludziom co do których nie istnieje niebezpieczeństwo niewypłacalności. Od kredytobiorcy oczekuje się również wkładu własnego w wysokości co najmniej 10 procent wartości nieruchomości.

Zalety kredytu hipotecznego

Przy pomocy kredytu hipotecznego zrealizujemy marzenie na które nigdy nie byłoby nas stać. W dłuższej perspektywie inwestycja związana z kupnem nieruchomości będzie dla nas bardzo opłacalna z uwagi na to, że z roku na rok nieruchomości stają się coraz droższe. Jeżeli staniemy się już właścicielem nieruchomości możemy ją w przyszłości sprzedać z zyskiem. W przypadku kredytów hipotecznych możemy liczyć również na niskie oprocentowanie zdecydowanie niższe niż w przypadku innych kredytów. Odsetki które będziemy spłacać nie będą aż tak bardzo wysokie. Ten rodzaj kredytu polecany jest szczególnie osobom posiadającym znaczną kwotę wkładu własnego, wówczas spłata należności względem banku przebiega znacznie szybciej.

Wady kredytu hipotecznego

Jak się okazuje uzyskanie kredytu hipotecznego wcale nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać na początku. A warunki jego otrzymania są zazwyczaj bardzo wygórowane, co więcej musimy spełnić również wiele wymogów formalnych. Niestety z uwagi na to, na ten rodzaj kredytu mogą sobie pozwolić tylko nielicznie młode osoby które dopiero rozpoczynają karierę zawodową i w związku z tym ich historia kredytowa jest jeszcze bardzo uboga, co więcej nie posiadają one również odpowiedniej zdolności kredytowej. Musimy pamiętać również o tym, że kredyt hipoteczny to jeden ze sposobów banku na pomnożenie swoich zysków w związku z tym z tego rodzaju rozwiązaniem wiążą się także dodatkowe opłaty takie jak ubezpieczenia, prowizje, oraz marże. Wybierając ten rodzaj kredytu musimy liczyć się z tym że jest to rozwiązanie długoterminowe a zatem istotne jest aby oferta banku pozwalała na spłacenie naszych zobowiązań w niskich ratach tak aby nie obciążyły one domowego budżetu.

Add ping

URL dla trackbacków : http://gdzie-po-kredyt.pl/index.php?trackback/37

Haut de page