Kredyt konsumencki a kapitałowy a ich wpływ na gospodarkę

Zrozumienie różnicy między kredytem konsumenckim a kapitałowym ma ogromne znaczenie, pomoże Ci w tym portal KredytoMania.EU. Ten artykuł pomoże czytelnikom zrozumieć, dlaczego. Kredyt konsumencki z jednej strony jest łatwy do zdobycia. Wystarczy wypełnić kilka formularzy online, a jeśli nie masz prawdziwych problemów finansowych, otrzymasz własną, spersonalizowaną, plastikową kartę kredytową wraz z całą towarzyszącą jej literaturą (wiele drobnych druków) w ciągu kilku dni albo kredyt gotówkowy w innej formie.

Dzięki kredytowi konsumenckiemu w ręku możesz kupić wszystko, od gazu do samochodu, przez piwo na boisku, po edukację w (kredyty studenckie brzmią znajomo?). Firma zajmująca się kartami kredytowymi konsumenckimi chce, abyś kupował różnego rodzaju rzeczy na kredyt (często po śmiesznie wysokich stopach procentowych - dawniej zwanych lichwą), aby zapłacić później, podczas gdy sam piętrzysz górę długu, która pozwoli instytucji pożyczkowej na przepracowanie resztę swoich dni, aby spłacić dług wobec nich.

Kontrast - kredyt kapitałowy

Z drugiej strony kredyt kapitałowy pozwala na zakup aktywów kapitałowych wytwarzających majątek (tj. Gruntów, maszyn, budynków, akcji korporacyjnych), gdzie można spłacić pożyczkę w rozsądnym tempie, aż do momentu, gdy będziesz posiadał aktywa bezpośrednio i będziesz czerpał pełne korzyści finansowe posiadania kapitału generującego bogactwo Kredyt kapitałowy jest jednak znacznie trudniejszy do zdobycia (spróbuj kiedyś kupić dom) niż kredyt konsumencki. Ogólnie rzecz biorąc, pożyczkobiorcy muszą być w stanie udowodnić, że nie potrzebują pieniędzy (co oznacza, że ??mają wystarczające zabezpieczenie, aby poprzeć pożyczkę), zanim instytucja udzielająca pożyczek zgodzi się na cokolwiek. W rezultacie większość aktywów kapitałowych wytwarzających majątek, które przynoszą dochodowe dywidendy swoim właścicielom, jest dostępna tylko dla niewielkiego odsetka ludzi - od 1% do 5%, którzy mogą udowodnić, że nie potrzebują pieniędzy.

Niemal wszyscy inni są skutecznie ignorowani, jeśli chodzi o dostęp do kredytu kapitałowego i posiadanie majątku kapitałowego wytwarzającego ten majątek. Jest to podstawowy powód luki majątkowej, która przekształciła demokrację w oligarchię XXI wieku. Prawda jest taka, iż każdy obywatel polski powinien mieć dziś dostęp do kredytu kapitałowego, dzięki któremu może kupować majątek aktywa kapitałowe o rozsądnych stopach procentowych i w procesie aktywnie uczestniczyć w (a nie być pomijanym) – to najważniejsze w wysoce produktywnej gospodarce wolnorynkowej w Polsce.

Taka strategia według niektórych zdemokratyzowałaby gospodarkę wolnorynkową. Taka strategia utrzymałaby esencję prywatnej własności wolnego rynku, jednocześnie zapobiegając tendencjom monopolistycznym, które historycznie podkopały demokrację polityczną w gospodarkach kapitalistycznych. Innymi słowy, uratowałby to wolny rynek przed własnymi historycznymi tendencjami do samozniszczenia. Demokratyzując wolny rynek i systematycznie zmniejszając szkodliwą lukę majątkową, moglibyśmy korzystać z kredytów na uczciwych warunkach.

Add ping

URL dla trackbacków : http://gdzie-po-kredyt.pl/index.php?trackback/38

Haut de page