Gdy w portfelu pusto

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie widział pustki w swoim portfelu albo okrągłego zera na bankowym koncie. Gdy mamy wszystko, czego potrzebujemy na daną chwilę, nie jest to jeszcze sytuacja zupełnie tragiczna. Co jednak, gdy termin wypłaty wciąż wydaje się odległy, a nam potrzebne jest nowe auto? Co prawda zdawałoby się, że samochód to nie tlen i nie jest niezbędny do życia. Są jednak osoby, które bez niego nie dotrą na stanowisko pracy czy w inne ważne, oddalone miejsca. Wówczas zaczynają się schodki i właśnie wtedy najwięcej ludzi zaczyna myśleć o kredycie.

Czy na pewno tego potrzebuję?

Przed zaciągnięciem takiej pożyczki z pewnością należy jeszcze raz, na chłodno, sporządzić listę argumentów "za" i "przeciw", by upewnić się, czy tak przecież duży i poważny wydatek, jakim jest zakup nowego pojazdu, rzeczywiście jest nam niezbędny "na już", czy jednak możemy wstrzymać się z zakupem o kilka miesięcy i w tym czasie uzbierać wymaganą kwotę. Jeśli dojdziemy do wniosku, że jest to sprawa niecierpiąca zwłoki, można zacząć poszukiwania odpowiedniej dla nas oferty.

Którą ofertę wybrać?

Wobec mnogości ofert kredytowych każdy zada sobie to pytanie. Przede wszystkim, już na samym początku należy jasno sprecyzować swoje oczekiwania i potrzeby względem kredytu. Zapewne na szczycie pragnień znajdzie się to, aby był to po prostu najtańszy kredyt samochodowy z dostępnych na dany moment. Bardziej szczegółowe parametry będą się klarować najczęściej już w rozmowie z przedstawicielem danej placówki bankowej. Warto skorzystać także z jednej z porównywarek ofert, które dostępne są w Internecie. Nie odpowiedzą one, co prawda, na skomplikowane pytania, które nas nurtują, ale na pewno dadzą wstępne rozeznanie w temacie i podłoże do dalszych rozmów w banku. Pamiętajmy jedynie, aby koniecznie uważnie przeczytać umowę, nie dać się zwieść uśmiechom czy kolorowym ulotkom reklamowym, które zawsze roztaczają przed nami niemal rajskie wizje, a nade wszystko: nie bać się pytać, jeśli coś nie jest dla nas do końca jasne.

Niezależnie czy skorzystamy z porównywarki kredytów, zawsze warto skalkulować kilka ofert samodzielnie. Poprośmy o przygotowanie oferty, a następnie sprawdźmy, jakie koszty poniesiemy, mianowicie, jakiej wysokości będą odsetki. Policzmy to po całości, biorąc kwotę jaką będziemy musieli spłacić w całym okresie kredytu. Wliczając w to także koszty poboczne jak na przykład koszty konta bankowego. Następnie ta kwota, która będzie niższa (kosztów), będzie oczywiście dla nas korzystniejsza.

Add ping

URL dla trackbacków : http://gdzie-po-kredyt.pl/index.php?trackback/40

Haut de page