Co może zwiększyć szanse na kredyt gotówkowy?

Zwiększenie szansy otrzymania kredytu gotówkowego na dobrych warunkach to realna możliwość. Co może udoskonalić kontakt z bankiem i jakie narzędzia masz do dyspozycji przy negocjacji warunków podpisania umowy?

Problematyka poręczenia kredytu gotówkowego

Zabezpieczenie umów kredytowych to powszechna kategoria. Jedno z ciekawszych narzędzi, dość kontrowersyjnych to płatne poręczenie pożyczki, jeżeli nie posiadasz rodziny z odpowiednimi zarobkami, ani innych bliskich, którzy przejęliby tak duże ryzyko spłaty zadłużenia za kogoś. W płatnym poręczeniu występuje najczęściej drogie ubezpieczenie, a także potencjał przeniesienia wierzytelności niespłaconej na poręczyciela właśnie. Marka poręczająca zadba już we własnym zakresie o ściągnięcie długu. To rozwiązanie coraz częściej występujące w sektorze parabankowym, dodatkowo monitorowane przez Rzecznika Finansowego.

Samodzielne mieszkanie lub powrót do rodziców

Często w ramach taniego kredytowania klienci banków decydują się na przeniesienie interesów życiowych do domu rodzinnego w celu maksymalnego ograniczenia wydatków. To racjonalna perspektywa, jeżeli chcesz po prostu szybko spłacić bank. Mieszkanie z rodzicami to jeden z ciekawszych plusów dla generowania zdolności kredytowej.

Małżeństwo posiada przewagę na rynku kredytowym.

Małżeństwo, oczywiście bez rozdzielności majątkowej charakteryzuje się większym potencjałem zadłużeniowym. Połączenie zdolności kredytowej występuje naturalnie, a to umożliwia zaciągnięcie znacznie większego kredytu i negocjowanie warunków oprocentowania. Brak rozdzielności majątkowej pomaga przy zaciąganiu kredytów gotówkowych, a najbardziej hipotecznych. Dodatkowo partner stanowi naturalne zabezpieczenie spłaty umowy. Banku tak naprawdę nie obchodzi, kto spłaca zadłużenie. Wystarczy, że rata wpłynie na rachunek instytucji. W małżeństwie występuje zasada solidarności.

Po podjęciu zatrudnienia z kredytem warto chwilę poczekać

Po podjęciu pierwszego zatrudnienia najlepiej poczekać z zadłużeniem minimum rok, dwa lata w celu ustabilizowania sytuacji dochodowej. Dla banku stabilność zatrudnienia to jeden z najważniejszych czynników obsługi klienta. Wypadałoby w tym czasie przejść do umowy o pracę na czas nieokreślony. To najbardziej doceniana przez kredytodawców forma zatrudnienia.

Add ping

URL dla trackbacków : http://gdzie-po-kredyt.pl/index.php?trackback/42

Haut de page